‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎

Robootikast peavad lugu kõik meie kooli õpilased!

Sellel aastal täienes meie robootika vahendite hulk. Nüüd ehitavad meie õpilased Lego WeDo 2.0, Lego Mindstorms EV3 kui ka Robobloq Qoopers roboteid ja programmeerivad neid erinevaid põnevaid ülesandeid täitma .

Lisaks on robootika meie tegemistes suurema hoo sisse saanud ka sellepärast, et meie hea õpetaja Andreas Viikvald võttis robootikaga seotud tegemised enda peale .

Robootika üldõpetuse tunnis

1.-4. klasside õpilastel on suurepärane võimalus üldõpetuse tunnis ehitada just selliseid konstruktsioone kui vaja. Kui räägiti tuuleenergiast, siis ehitati elektrituuliku koopia legodest ja kui oli vaja panna liikuma eesti metsades leiduvaid konnasid, siis sai ka konnasid ehitada ja liikuma panna. Uuriti ringmajanduse jäätmekäitlust ehitades prügi sorteeriva prügiauto ning kosmoseteema raames meisterdati maa orbiidil tiirlevaid satelliite.

Mida teevad vanemad klassid?

Vanemates klassides ehitatakse roboteid kas matemaatika või tehnoloogia tundides. Õpitakse lähemalt tundma eri andurite tööd ja vaadatakse robotite konstruktsioonile otsa inseneri pilguga. Suurem rõhk on pandud programmeerimisele, nii õpibki 7. klass hetkel programmeerimiskeelt Python, et peagi selles keeles ka robotid liikuma panna

Robootika ring on populaarne.

Lisaks toimuvad 2 korda nädalas robootika ringid, kus kaks vanuse rühma 1.-4. klass ja 5.-7. klass õpivad õpetaja juhendamisel lähemalt tundma eri andurite (kaugusandur, kallutusandur, värviandur jne) tööd, eri robotite konstruktsioone sh ülekandeid (hammasülekanne, rihmülekanne jne), õpivad lugema skeeme, ehitama mudeleid, püüavad leida lahendusi päriselulistele probleemidele ning arendavad koostöö- ja suhtlemisoskuseid. Lisaks kavandavad ja ehitavad 5.-7. klassi õpilased hetkel omaenda Lego Sumo roboteid. Robootika ringi õpilaste arv suureneb pidevalt, sest kes ei armastaks roboteid liikuma panna.

Isadega koos on superlahe ehitada.

Tore oli ka isadepäevale pühendatud üritus, kus lapsed koos isadega püüdsid leida lahendusi mere koristamiseks prügist. Kuna meie 1.-4. klassi õpilased on ühtlasi ka “saare elanikud” ja saare elanike jaoks on väga oluline mere hea tervis, siis tuli leiutada robotid, mis korjaksid kokku tänapäeval suureks probleemiks oleva mereprügi. Isadepäeva käigus demonstreerisid 1.-4. klassi õpilased omandatud teadmisi robootikast ja loodusõpetusest.

Kes täpselt ei tea, mida robootika vahendid endast kujutavad, siis siin lühiülevaade:

-Lego WeDo 2.0 robot on oma olemuselt sobiv kõikidele kooliastmetele. Seda on lihtne kokku panna ja lihtne programmeerida;

-Robobloq Qoopers on konstruktori põhimõttel vastupidav robot, mille programmeerimiseks saab kasutada Scratchi, Pythonit ja Arduino IDEd;

-Lego EV3 komplekt on vanemale kooliastmele mõeldud Lego robootikakomplekt, mis võimaldab ehitada juba tunduvalt keerulisemaid konstruktsioone ja programmeerida eri programmeerimiskeeltes.

Robootikavahendid oleme soetanud kooli ProgeTiigri seadmete taotlusvoorudest