‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎

8. kl kunstitööde virtuaalne näitus

Kui loomingulised, intelligentsed ja ägedad noored meil 8. klassis käivad! Toome teie ette kunstitunnis valminud töödest virtuaalse näituse. 

Viimane kuu aega tegelesid 8. klassi õpilased kunstis juurte teemaploki raames alateemaga identiteedid. Külastasime kaasaegse kunsti näitust ja kohtusime Suurbritanniast pärit kunstnikuga Rose Mageega. Seejärel mõtestasime lahti oma enda identiteete. Iga õpilane kaardistas, millised on tal sünniga kaasa saadud ja perekonnajuurtest tulenevad ning millised elu jooksul ise valitud identiteedid. Seejärel tegime mitu kavandit ja valisime ühe teostamiseks. Oma idee edasiandmiseks võis iga õpilane valida sobivaima meediumi ja materjali ise. 

Tulemuseks on väga sügava sisuga, esteetiliselt nauditavad ning väga omanäolised tööd! Mõnusat kunstinautlemist!

Britt valis enda kohta käivatest märksõnadest välja „loodushuviline“ ja „kassiarmastaja“ ning mängis kassi kujundiga kolmel kavandil läbi. Lõpuks otsustas ta teostada idee digitaalselt kasutades Procreate programmi. Sündis fantaasiarikas ja meeleolukas pilt kassi ja haikala hübriidist veealustes sügavustes. Väga meisterlik teostus sai klassis aplausi osaliseks.


Ekke kavandilt ilmnes, et tal on suurepärane oskus märksõnadele tabavaid sümboolseid märke välja mõelda. Temast võiks saada väga hea graafiline disainer! Kuid veel rohkem üllatas ta oma tööga „Lihtne“. Autor põhjendas töö kontseptsiooni sellega, et talle endale ei meeldi keerutamised ja keerukad lahendused. Ekke on otsekohene ja sirgejooneline, lihtsad lahendused viivad otse sihile! Naelutas!

Materjalid: pappkast, must guašš



Helen on sürrealistliku lähenemisega väga hea joonistaja ja maalija. Tal oli plaanis töö õlipastellidega viimistelda, kuid perekondlikel põhjustel jäi töö veel pooleli. Samuti ei jõudnud ta lahti seletada kujutatu sümboolikat. Sellegipoolest on tema tööprotsessi huvitav jälgida, väga omanäoline töö.

Materjalid: harilik pliiats, õlipastellid, paber

Jonathan puudus viimasest tunnist, kui töid esitlesime, seega autoripoolset selgitust me ei saanud kuulda. Kuid kujutatu annab ise ka piisavalt vihjeid Jonathani huvide ja tugevuste kohta.

Materjalid: marker, viltpliiatsid, paber



Kaute töö leidis rohkelt imetlemist mitmete klasside ja õpetajate seas. Kividest laotud suuremõõtmeline skulptuur räägib noore inimese kujunemisest. Kuidas kasvamise ja küpsemaks arenemise ajal ehitame ennast justkui kiviplokkidest ülesse ja sirutume kõrgustesse. Muljetavaldav!

Materjalid: rannakivid, kuum liim



Kristjani kavandi põhjal joonistus temast välja portree kui traditsioone hindavast, sportlikust, haridusele pühendunud ja väga töökast noormehest. Ta on kahe jalaga maa peal ja pühendunud lahenduste leidmisele, samuti esineb ta rahva ees selgelt ja veenvalt. Tema kätte julgeks küll Eesti tuleviku usaldada! Oma kunstitöö peale pani Kristjan kõik tema jaoks olulised märksõnad kokku. Ta valis detailirohke idee edasi andmiseks ka sobiva tehnika, mis pakub vaatajale palju avastamist. Töö jäi veel ajanappuse tõttu lõpetamata, õppeaasta sai lihtsalt otsa!

Materjalid: harilik pliiats, paber


Marcel joonistas kavandile skulptuuri uhkelt kõrgele poodiumile tõstetud kriipsujukust. Kavand pidigi olema skitseeriv ja visandlik, seega kriipsujukulik joonistus andis säravat ideed väga hästi edasi. Ja idee on lihtsalt geniaalne! Paljud teismelised on hädas ebakindlusega ja muretsevad selle pärast, kuidas nad teistele paistavad. Marceli pärast õnneks ei pea muretsema, mina-pilt on tal paigas ja talle meeldib tähelepanu keskpunktis olla. See paistis juba esimesest tunnist silma. Viimistlusele palun ärge tähelepanu pöörake, autor puudus viimasest tunnist ega jõudnud figuuri lõpetada.

Materjal: plastiliin


Martin on osav ehituses, ta on maakodus aidanud vanemaid ehituse juures. Ja lisaks on tal väga huvitavad mõtted! Reaalsest maailmast alguse saanud idee seina ehitamisest ja lõhkumisest arenes edasi virtuaalse seinaga paralleeli loomiseni. Noored veedavad palju aega virtuaalses maailmas ja võib ette tulla olukordi, kui keegi kaaperdab su „seina“, tungib sinna sisse. Martin rääkis tegelikult pikemalt ja huvitavamalt, küsige lisainfot autorilt otse ☺

Materjalid: pakkematerjal ja papp


Rasmus oli klassi kõige suurem üllataja! Ta on loomult tagasihoidlik ega armasta ennast esile tõsta. Seda suurem on rõõm, et oma loomingu kaudu lasi ta meil kiigata sisse oma rikkasse sisemaailma. Rasmus on suur filosoof, tema mõttekäigud rabavalt huvitavad. Ta jättis osa kavandil esitatud mõttekäike enese (ja õpetaja) teada, kuid mõttelend on tal piiritu. Juba ainuüksi tema kavanditega tutvumine pakkus tõelist kunstielamust! Ta oskab mõelda suurelt ja kavandada 2-meetri kõrgust figuraalset marmorskulptuuri, mille teostamiseks oleks ilmselt ka Michelangelol kulunud mitu aastat. Ning samuti oskab ta oma mõtteid avada väga minimalistliku kontseptuaalse maali kaudu. Töö keskel must auk näitab, kuidas autoril on mõtteid, aga tal on raske neid avaldada. See näitab ka, kuidas inimesed võivad oma peas lõksus olla. Värvilised lained viitavad identiteetidele, mis on olemas, aga võivad muutuda kogu aeg. 

Materjalid: guaššvärv, paber


Saskia soovis oma ideest veel rohkem versioone läbi joonistada, aga hetkel tutvustame esimest katsetust. Kuna Saskia puudus viimasest tunnist, kui töid esitlesime, ei saanud me autoripoolset selgitust kuulda. Kuid idee lähtekohaks on Saskia tugev külg – joonistamine. Tööl on kujutatud tušipurgist valla pääsenud joonistussulg, mis on lendleva kergusega jäädvustanud vaba joonistuse. 

Materjalid: süsi, pastellid, paber


Sebastianil on ägedalt palju huvitavaid hobisid – mootorrattad, tõukeratas, automudelism, matkamine, püssiga märki laskmine. Ja kuigi enamus aastast on ta linnamees, saab soojal aastaajal temast suvehiidlane. Sebastian oskab oma mitmekülgsete huvide seast leida lihtsa ja konkreetse kujundi sõnumi edasiandmiseks. Tal on oma tugev statement ehk kunstnikupositsioon! Ta on kümme aastat tegelenud puutööga ning seetõttu otsustas ta oma identiteedi avada just selles tehnikas. Sebastian voolis lihtsa ja selge vormiga taskunoa. Esimeses etapis tegi ta noale pehmemast materjalist 1:1 maketi (nagu tootedisainerid teevad) ning teises tunnis asus puidust seda teostama. Töö teostus jäi veel pooleli, õppeaasta sai lihtsalt otsa! Aga selgehäälne ja julge esitlus ning Sebastiani käelised oskused avaldasid meile muljet.

Materjalid: puit, voolimisnuga


Tristani jaoks on oluline rahvusküsimus ja ta on uhke eestlaseks olemise üle. Selle idee suutis ta edasi anda ka oma joonistuses suurelt ja selgelt. Figuuri joonistamise juures ei seadnud me eesmärgiks tõetruud kujutamist, vaid pigem Picasso ja Matisse’i hilisema loomeperioodi eeskujul oma isikupärase stiliseeritud väljenduskeelega ja mängulise lähenemisega kujutamist. Töö jäi ajanappuse tõttu pooleli, õppeaasta sai lihtsalt otsa!

Materjalid: marker, viltpliiatsid, paber


Victoria on väga looduslähedane ja perekonna traditsioonidega tugevalt seotud inimene. Kavandil esitas ta erinevaid ideid, kus ta võttis keskmesse sauna temaatika – väga huvitav teemapüstitus oma identiteedi avamiseks. Peale jäi aga meri. Tugev side merega tuleneb nii esivanematega seotud lugudest kui isiklikust hingelähedusest. Victoria on maalimises tugev käsi. Kuna töö teostamiseks oli aega vähe, otsustasime kasutada väikest formaati. Victoria kasutas aluskihis pastat, see annab tööle huvitava faktuuri ja sügavuse, värvikihtide alt kumab võluvalt läbi erinevaid toone. Ka Victoria töö tutvustusele järgnes aplaus.

Materjalid: lõuendipapp, akrüülvärvid