Talverõõme saab nautida ka kehalise tundides – on see võimalik?

See talv on olnud lumerohkusega erakordselt lahke ja tänu sellele avanes meil juba pea haruldaseks muutnud võimalus teha kehalise tundides talisporti ja nautida talverõõme. Meie tublid kehalise õpetajad seadsid eesmärgiks terve ühe õppeperioodi jooksul viia tunnid läbi õues uisutades, suusatades ja ka kelgutades. See osutus parajaks väljakutseks, kuna meie õpilaste kogemused talispordiga olid seinast seina. Oli neid, kes alles esmakordselt tutvusid suusatamise/uisutamisega, aga oli ka kogenenumaid talispordi harrastajaid. Tublid olid kõik – edasijõudnumad said oma vormi veelgi paremaks lihvida ja algajad said selgeks peamised uisu- ja suusasammud, mille omandamine on vajalik riikliku õppekava kohaselt.

Kehalise õpetajatena peame väga oluliseks õpilastele tutvustada talispordialasid. Soovime, et õpilastel kujuneksid oskused ja teadmised ka iseseisvaks talispordi harrastamiseks. Talispordil on Eesti spordikultuuris märkimisväärne osa ning nende alade õpetamine on oluline selle kultuuri järjepidevusele. Lisaks sellele on koos sportimisel ka ühtsustunnet tekitav mõju, mis on meile, kui kogukonna koolile väga oluline. Toimunud spordipäevad ühendasid nii õpilasi kui ka õpetajaid ja oleme selle üle väga rõõmsad!

Suusatunde viisime läbi Nõmme Spordikeskuse matkaradadel, kus olid suurepärased tingimused nii rajasõiduks kui ka mäest alla laskumiseks. Meie laste seas oligi üheks kõrghetkeks suuskadel mäest laskumine. Kiire hooga mäest alla sõita on küll vahva, nii et tuul kõrvus vilisemas, aga selle suurepäraseks õnnestumiseks on vaja teada õiget tehnikat.

Uisutamine ja kelgutamine olid samuti imetoredad. Uiskudel luiglesime läbi Tallinna Vanalinna ja Pirita Spordikeskuse uisuplatsi. Uisutamine kujuneski meie õpilaste üheks lemmik talispordialaks, sest esmaspäeva hommikul koolirõõmuringis rääkisid lapsed tihti, kuidas nad perega nädalavahetusel uisuplatsil käisid juba omandatud oskusi praktiseerimas.

Kelgutamisest tundsime rõõmu Tallinna lauluväljakul, kus korraldasime vahva ülekoolilise kelgupäeva. Oleme väga tänulikud ilmataadile ja loeme meie talispordialade kekatunnid igati kordaläinuks!