‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎

Maailmakoristuspäev

5.–8. klass osales juba varakult Maailmakoristuspäeval. Seekord koristasime Pikakari randa. Esmapilgul oli rannaala pigem puhas ja tekkis lausa petlik tunne, et jääme tühjade kätega. Aga sügavamale võssa sukeldudes sai selgeks, et prügi mängis lihtsalt meiega peitust. Leidsime kottide viisi nii kaableid, klaasi, konisid, plastikut kui ka rehve. Populaarseim oli penoplast, mille pisikesi pudisevaid osi me kõiki kokku korjata poleks suutnudki. Eriliste leidude hulka võime lugeda ostukäru, Lore bistroo menüü, mis on oma tee Pikakari randa leidnud merd mööda otse Noblessnerist ja suure kotitäie uusi ja pakendis internetikaableid.


1.–4. klass koristas samuti Maailmakoristuspäeva raames Pikakari randa, seda siis päeva võrra vanematest hiljem. Lastele oli see justkui aardejaht, ainult et särava aarde asemel olid suitsukonid ja muu praht. Sellegipoolest suudeti tunda leidmisrõõmu kõigest. Päeva põhilisteks leidudeks olid salvätikud, mis näitasid, et paljude inimeste jaoks on looduskaunis rand kõigest üks suur tualett. Erilisemateks leidudeks oli tükeldatud pesumasin ja hunnik vihmast raskeid vaipu.

Ega korrastustööd ka muidugi tühjast õhust ei tekkinud, eelnevatel päevadel käisid meil koolis Maailmakoristuspäevast rääkimas Charlotta Rebecca Zobel ja Karl Sander Kase ning tegevused klassides olid samuti seotud rohelise mõtteviisiga.