Loova tuleviku kooli murali projekt “Elavad seinad”

Seekordseks projekti väljakutseks oli 5. ja 6. klassil austusväärne ja vastutusrikas ülesanne, milles tuli luua grupitööna seinamaal avalikku ruumi kooli trepikoja seinale, kus seda võivad imetlemas käia kõik soovijad. Projekti eesmärgiks oli muuta natuke igavavõitu ruum rõõmsamaks ja anda sellele Loova tuleviku kooli nägu. Iga õpilane maalis seinale killukese enda Loova tuleviku koolis õppimise kogemusest.

Projekti ettevalmistus algas viimase õppeperioodiga. Esmalt koguti ideid kavandi loomiseks, tutvuti seinamaali ajalooga ja mõistetega. Muuhulgas said õpilased teada, mis on vahet seinamaalil, mis on tehtud salaja, kapuuts peas ja ööpimeduse varjus ja seinamaalil, mille tegemiseks on küsitud majaomaniku luba. Meie saime oma seinamaalile kooskõlastuse koolihoone majahaldurilt ning võime kindlad olla, et meie loodud seinamaal on püsiva väärtusega kunstiteos, mitte illegaalne tegevus, milles rikutakse vara.

Projekti praktilises osas visandasid õpilased oma ideed paberile, millest kunstiõpetaja Kristin koostas ühise seinamaali kavandi. Iga õpilane vastutas seinale maalimisel oma osa eest või oli toeks klassikaaslasele. Teose lõppviimistlusel olid abiks kooli juhi abi Mari, õpetajaks õppiv Anneli ja kunstiõpetaja Lora. Meie tegevust toetas kõrgustesse pürgimisel tellingutega Cramo.

Seinamaali pidulik avamine toimus 08. juunil Saare festivali raames. Kõnemeister õpetaja Merilyni abiga valmisid õpilaste lühietteasted, milles meenutati paari sõnaga õppeaastast kõige rohkem meeldejäänud projekti või õppetöös kogetut. Seinamaali projekt sai enamuselt “like”.