Lapsed on parimad filosoofid.

Loova tuleviku koolis on sel õppeaastal toimunud praktilised filosoofia tunnid 1.-9. klass.

Filosoofia on tegelikult ju kõige alus. Kõiki aineid ja oskusi, mis põhikoolis õpitakse, on võimalik vaadelda ka filosoofilisel tasandil. Lastele filosoofia tunde andes olengi keskendunud sellele, et minna sügavuti teemadesse ja küsimustesse, mis puudutavad erinevaid valdkondi, millega nad iga päev kokku puutuvad. Näiteks käiakse koolis selleks, et uusi teadmisi saada. Kuidas on aga teadmisi võimalik saada? Kas me üldse teame midagi täiesti kindlalt? Mis eristab fakti väljamõeldisest või uskumusest?

Oleme siiani õpilastega uurinud sügavuti teemasid nagu mis on kunst ja mis on kunsti juures oluline. Oleme proovinud leida üles need komponendid, mis teevad meist meid ja kujundavad meie identiteedi. Samuti oleme rääkinud emotsioonide rollist meie elus ning sellest, mida mõista vabaduse ning jumala all.

Filosoofias ei ole õigeid ja valesid vastuseid või küsimusi ja sellepärast oleme saanud arutleda ka selliste mõtete üle, mis mujal väljendust ei leia: näiteks mis on elu mõte ja mis oleks siis kui midagi ei oleks?

Lapsed on parimad filosoofid, sest nad ei ole kaotanud võimet vaadelda kõiki elu osasid uuriva pilguga ning küsida küsimusi ka nende elu aspektide kohta, mida täiskasvanud tihtipeale iseenesestmõistetavalt võtavad.

Marleen Elisabeth Must- koolifilosoofia õpetaja