‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎

4.-6. ja 7.-8. klasside KIK-projektid

4.-6. klassid käisid KIK-projekti raames metsas. Muuga lähistel tutvusime kobraste jälgedega, võrdlesime erinevaid lehtpuid, tajusime meeltega metsa ning arutlesime selle üle, kuidas inimene ja loodus omavahel suhestuvad. Päeva keskel tehti ka üks mõnus lõunapaus, kus saime päikeselisel lagendikul teed ja küpsist nautida. Aitäh meie õpilastele, õpetajatele ja tuurijuht Raulile!

 

7.–8. klass külastas Rakett 69 stuudiot ja omandas teadmisi optika kohta. Meeskonnatöö oskuseid arendava õppekäigu esimeseks ülesandeks oli „Värvikast”. Õpilastel tuli tuvastada eseme värvus eksitavat värvi keskkonnas. Teises ülesandes „Fotoklorimeetria” pidid õpilased taskulambi ja fototakisti abil lahused kontsentratsiooni järgi õigesse järjekorda panema. Kõige raskemaks osutus kolmas ja viimane ülesanne „Suitsuandur,” kus tuli valgusele reageeriv suitsuandur ümber ehitada suitsule reageerivaks anduriks.

Kokkuvõtteks toimus viktoriin, mis näitas, et aktiivõpe tõesti töötab ja informatsioon jääb läbi katsetades kiiresti meelde.