Päevakava
Kinnitatud direktori käskkirjaga nr 1-1/1. september 2022
Loova tuleviku kooli päevakava
I ÜLDNÕUDED
- Päevakava kajastab õppepäeva vältel koolikohustuse täitmiseks koolis õpiülesannetega
seotud tegevuste toimumisjärjestust ning nende ajalist kestust. - Päevakava eesmärk on õpilase vaimse ja füüsilise tervise säilitamine.
- Päevakava koostamisel on arvestatud õpilase vanusest ja füsioloogilistest iseärasustest tulenevat tervise seisundit, töövõimet ning õpivalmidust, õppeainete raskust ning õppeülesannete täitmiseks sobivaid õppeviise ja -meetodeid.
- Kooliväsimuse vältimiseks koostatakse õpikoormuse vaheldumist kajastav tunniplaan
ning jaotatakse õpitegevus ühtlaselt õppeaasta õppepäevade vältel. - Õppepäeva tunniplaanis vahelduvad üldjuhul humanitaarained reaal- ja oskusainetega arvestusega, et õpilase õpi- ja töövõime on suurem päeva esimeses pooles ning teisipäeval ja kolmapäeval.
- Koolikohustusliku õpilase jalgsikäimise koolitee ei tohi olla pikem kui 3 km
- Koolikoti lubatud raskus koos sisuga on
a. 1.-3. klass kuni 3 kg
b. 4.-8. klass kuni 3,5 kg
II PÄEVAKAVA - Õpilase nädala õppekoormus õppeaineti määratakse kooli õppekavaga.
- Põhikooli õpilase suurim lubatud nädala õppekoormus õppetundides on:
1.klassis 20;
2. klassis 23;
3. ja 4. klassis 25;
5. klassis 28;
6. klassis 30;
7. klassis 30;
8. klassis 32. - Õpet kavandades ja ellu viies arvestatakse, et õpilase õppekoormus oleks ea- ja jõukohane, võimaldades talle aega puhkuseks ja huvitegevuseks.
- Õpetaja planeerib oma tööd teemapõhiselt koostöös teiste õpetajatega, räägitakse läbi vajalikud õppevahendid, hindamise/tagasisidestamise korraldus ja planeeritavad üritused. Teemakohased teated antakse õpilastele uue teema alguses Stuudiumi kaudu.
- Õppetunnid algavad kell 9.30 vastavalt õppepäeva tunniplaanile. Tunniplaan on kättesaadav kooli kodulehel. Reedeti toimuvad õppekäigud 1.-4. klassini, alates 5. klassist viiakse õppekäigud läbi üldjuhul 1 kord kuus, aga mitte vähem kui kord teemaploki jooksul.
- Õppetund vaheldub vähemalt 10-minutilise vahetunniga, söögivahetund on 30 minutit, õuevahetund on 30 minutit.
- Ainekonsultatsioonid toimuvad enne (alates 8.30) või pärast õppetunde või aineõpetaja poolt määratud ajal. Konsultatsioonide ajad on leitavad kooli kodulehel.
- Kooli õppekavas ette nähtud õppekäigud võivad toimuda tundide ajal.
III ÕHUTEMPERATUURI MÕJU ÕPPETEGEVUSE KORRALDUSELE - Õppetegevuse korraldamisel arvestatakse välisõhu temperatuuri ja tuule kiiruse koosmõjust sõltuvat tuulekülma indeksit ning organismile tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri.
- Õppetunnid võib ära jätta, kui sõit kooli ja tagasi ei ole korraldatud ja tegelikult toimiv välisõhu temperatuur on miinus 20 °C ja madalam 1.-6. klassini;
- Madalast õhutemperatuurist hoolimata kooli tulnud õpilastele korraldatakse kojusaatmise võimaluseni erinevaid tegevusi.
- Kehalise kasvatuse tunde võib läbi viia õues 1.–6. klassi õpilastele tegelikult toimival välisõhu temperatuuril kuni miinus 10 °C, mõõduka tuule korral tuulekiirusel kuni 8 m/s.
- Tegelikult toimivat välisõhu temperatuuri kontrollitakse veebilehel http://www.ilmateenistus.ee avaldatud igapäevaste ilmavaatluste andmete ja Terviseameti veebilehel avaldatud tuule-külma indeksi tabeli alusel.
IV TUNNIPLAANI KOOSTAMINE JA KONTROLLTÖÖDE PLANEERIMINE - Tunniplaan on päevakava osa, mis koostatakse lähtudes kooli õppekavas sätestatud õpilase nädalakoormusest, õppeainete raskusest ja eeldatavatest õpitulemustest
- Õppepäeva pikimad vahetunnid on õuevahetund (30 minutit) ja söögivahetund (30
minutit) - Õppepäevas võib läbi viia ühe kontrolltöö, nädalas 3 kontrolltööd. Võimalusel ei planeerita kontrolltöid esmaspäevale ja reedele ning võimalusel esimesele ja viimasele õppetunnile.
KODUSED ÜLESANDED - 1. klassis koduseid õpiülesandeid ei anta
- Pühadejärgseks päevaks ja õppeperioodi esimeseks päevaks koduseid õpiülesandeid ei anta.
PIKAPÄEVARÜHM - 22/23 õppeaastal planeeritakse avada pikapäevarühm.
RAKENDUSSÄTTED
Päevakava kinnitas kooli direktor oma käskkirjaga.