‎ ‎ ‎ ‎ ‎ ‎

Vanalinna avatud õpisaar “Saarefest”

Vanalinna avatud õpisaar “Saarefest” on Loova tuleviku kooli korraldatud õppimise tähistamise festival. Sündmus on suunatud Tallinna linnarahvale osa saamaks vanalinnas toimetava kooli õpilaste teadmistest ja oskustest. Sündmuse raames korraldab iga klass oma õpisaare raames töötoa illustreerimaks koolis toimuvat õppesüsteemi – asustamine. Loova tuleviku erakoolis õpetatakse kõiki õppeaineid lõimitult asustamise meetodil. Kuni 4. klassini õpitakse kõiki õppeaineid eluliste ülesannete kaudu üldõpetuse tundides, nii toimuvad ka sündmuse tegevused. Saarefesti lõppakord on koolipere poolt korraldatud kontsert. Saarefesti eesmärgiks on toetada õpilaste ettevõtlikkust, avada koolis toimuv õpe linnarahvale avatud õpiruumi näol ning aidata Loova tuleviku koolil areneda kogukonnakeskuseks Rüütli tänava piirkonnas. Saarefest toimub 6. juunil kell 14-18.

Vabalt ujuvad õpisaared ehk raamatusaared algus kell 14:00.

Nende õpisaarte vahel võib vabalt ringi liikuda ning endale sobival ajal liituda. Nende saarte inspiratsiooniks on olnud raamatud ning nii nagu raamatuski saab siin olla fantaasia piiritu. Sellega avaldame austust ka raamatuaastale.

Leporello ehk voldikraamatu õpisaart viivad läbi 1. klassi õpilased. Voldikraamatu meisterdamine sobib igas vanuses inimesele ning õpisaarel vanuse piiranguid ei ole.

Liikuva pildi valmistamine raamatu järgi korraldab 2. klass ning õpisaarel vanusepiiranguid ei ole. Samuti on võimalik õpisaarel lugeda raamatut ning veeta mõnusalt aega.

Sinimustvalge raamatu järjehoidja meisterdamise töötoa viivad läbi 4. klassi õpilased ning vanusepiiranguid ei ole.

Teema õpisaared ehk hobisaared algavad kell 15:00

Nendel õpisaartel on kindel algus ning kindel teema. Mõnede õpisaarte vahel on võimalik ka vabalt liikuda. Need õpisaared ilmestavad erinevaid teemasid ja hobisid, mis meie kooliperel on.

Veelabor on 5. klassi poolt korraldatav veekatsete õpisaar. Vanuse piiranguid ei ole ning võimalus on nii uudistada kui ka ise proovida.

Sadamasild on 6. klassi ja kooli direktori poolt korraldatav õpisaar, kus elava raamatukoguna jagatakse oma teadmisi merest, purjetamisest ja sadamatest. Samuti on sinna eksinud ära ka paar kassi.

Mosaiigisaar on 7. klassi õpisaar, kus klaasmosaiigi tehnikas saab iga külastaja aidata värskendada kooliruume ning seejuures õppida juurde ühe väärtusliku oskuse. Vanus alates 10ndast eluaastast. Kirjasaar on loovkirjutamise õpisaar, mida viivad läbi 3. klassi õpilased koos oma õpetajaga. Vanus alates 15ndast eluaastast.

Tunnetesaar on sotsiaal-emotsionaalsete oskuste õpiring. Õpisaarel õpime tundma erinevaid tehnikaid tunnetega toime tulemiseks ja (kooli)stressi vähendamiseks. Töötuba aitavad korraldada 9. klassi õpilased. Õpisaar sobib alates 13 ndast eluaastast. Laulusaar on hääleimprovisatsiooni õpisaar, mis sobib alates 12ndast eluaastast.

Kompassisaar on vahva orienteerumismäng vanalinnas, mida korraldab 8. klass. Vanusepiirangut ei ole.

Kell 16:30 Õpisaarte lõppakord on Saarefesti kontsert, kus esinevad koolipere liikmed ning tähistatakse õppimist.

Osad töötoad toimuvad ka õues, et tagada liigipääsetavust.

Laulusaar on hääleimprovisatsiooni õpisaar, mis sobib alates 12ndast eluaastast. Kompassisaar on vahva orienteerumismäng vanalinnas, mida korraldab 8. klass. Vanusepiirangut ei ole. Kell 16:30 Õpisaarte lõppakord on Saarefesti kontsert, kus esinevad koolipere liikmed ning tähistatakse õppimist. Osad töötoad toimuvad ka õues, et tagada liigipääsetavust.