Leiutajate ring

Kellele: 9.-12. aastastele
Toimub: kolmapäeviti kell 14.00-15.30
Õpetaja: Ott Jeeser
Tasu: 40 eurot kuus

Registreeru: http://tulevikukool.edu.ee/huvitegevus/

Kes ei soovi elada tüüpasjade maailmas, kelle fantaasia kappab ülehelikiirusel ja reaalsus lihtsalt ei jõua järele, see on sisimas igaljuhul leidur ja see omadus tuleb pahupidi keerata, et see maailma paremaks saaks hakata muutma. Ja alustada tuleks Leiutajate huviringist.

Leiutajate huviringis lahendame suuremaid ja väiksemaid probleeme üheskoos. Nii globaalse mõõduga kui ka meie igaühe isiklikke. Teeme seda materjalide taaskasutamise läbi, sest usume, et kõik tuleb ringiratast käima panna selle asemel et ühelt poolt võtta ja teisele poole eest ära tõsta. Taasringelgu nii materjalid kui ideed.

Õpime kasutama mitmeid erinevaid tööriistu, kriitilist- ja ohhoo-mõtlemist, näpuosavust, disaini ja materjalide ökonoomset kasutamist.

Leiutame isetoimivaid mikropeenraid, muusikariistu, kasulikke arvutimänge, minilinnasi, riietest masinaid, lahendame põletavat platmassikuhjumist, tuleviku energiakriisi ja paljut muud, mis leidureid endid paelub.

Ringi juhendaja Ott Jeeserit peavad teised leiutajaks küll. Ott on eelnevate leiutistega pannud ühte patta näiteks trükigraafika ja virtuaalmaailmad, tätoveerimise ja videoprojektsioonid, mobiilimängud ja tajukultuuriharjutused. Lisaks leiutajate huviringile nõustab ta noori leidureid hetkel ka Tehnoloogiaõpetuse tundides ja rallidrooni huviringides.