Eelkool

Eelkool alustab 2023/2024 19.09. Liituda saab igal ajal.

Kellele: 6.-7. aastastele
Toimub: teisipäeviti kell 14.00-17.00
Õpetaja: Merike Kikas
Tasu: 69 eurot kuus

Registreeru eelkooli siin.

Eelkool on mõeldud koolieelikutele. Sobib ka neile, kes otsivad lapsele põnevat, harivat ja loovust arendavat tegevust lisaks lasteaiale. Proovikooli õppetegevuses kasutatakse Asustamise meetodit nagu Loova tuleviku kooliski. Lapsed saavad õppeaasta alguses välja mõeldud asustamata saare kaardi. Õppetegevused lähtuvad stsenaariumist, et lapsed kolivad saarele elama mängides läbi erinevaid olukordi ja teemasid, mis selle käigus ette võivad tulla. Õpe keskendub ka väärtuskasvatusele. Igal kuul on keskmes väärtused ja iseloomuomadused, mis hooliva, ettevõtliku, loova ja iseseisva isiksuse kujunemisel olulised.

PROOVIKOOLI EESMÄRGIKS ON:

Harjutada kollektiivis olemist ja eesmärgipärast toimetamist.
Arendada loovust, iseseisvust ja aktiivset hoiakut.
Arendada väljendusoskust ja -julgust.
Arendada mõtlemisoskusi ja probleemilahendusoskusi.
Arendada inimeseks olemise oskusi (Mina ja minu tunded ning mõtted, mina ja teised, minu soovid ja eesmärgid jne).
Õppida lugemist/kirjutamist, matemaatikat, loodus- ja inimeseõpetust, kultuuri, kunste ja käsitööd, lõimitult ja mänguliselt.
Õppida omavahel ja õpetajaga ning vanematega õppimises koostööd tegema.
Pakkuda positiivset õppimiskogemust.

Eesmärgiks ei ole:
Valmistada last ette erinevate koolide sisseastumiskatseteks.
Harjutada last 45 minutit paigal isuma.
Täita töövihikuid.
Õpetada lapsi vastuvaidlemata käske täitma.